Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy kompleksową ofertę dla osób prowadzących gospodarstwa rolne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że działalność rolnicza generuje ogromne wydatki energetyczne. Dlatego proponujemy rozwiązania OZE umożliwiające redukcję kosztów. W ramach naszej oferty przeprowadzamy również bezpłatną wycenę oraz audyt.

Jamat oferuje właścicielom gospodarstw rolnych:
    • usługę wykonania instalacji fotowoltaicznej;
    • dystrybucję magazynów energii;
    • stworzenie zasilania awaryjnego;

Właściciele gospodarstw rolnych mogą liczyć w Polsce na dotacje oraz pomoc w uzyskaniu finansowania projektów z zakresu OZE.

Image

Agroenergia

Agroenergia to sztandarowy program promujący instalacje OZE na terenach rolnych, skierowany zarówno do właścicieli, jak i dzierżawców gruntów. Pozwala on zdobyć dofinansowanie do zakupu instalacji fotowoltaicznych (o mocy 10 kW – 50 kW), magazynów energii oraz pomp ciepła. Można uzyskać zwrot od 13 – 20 % kosztów (kwota nie może przekroczyć 25 000 zł). Nabór wniosków w obecnej edycji trwa do 30 marca 2025.

Image

Energia dla wsi

Energia dla wsi to inicjatywa, która pozwala na uzyskanie pożyczki pokrywającej do 100% kosztów kwalifikowanych – na preferencyjnych warunkach. Dofinansowanie to pozwala na montaż większej instalacji fotowoltaicznej o mocy od 50 kW do 1 MW, jak również na zakup magazynów energii (na zintegrowane magazyny energii można otrzymać do 20% dotacji), instalacji wiatrowych, instalacji wodnych czy na biogaz. Wnioski można składać do 15 grudnia br.

Image

Premia termomodernizacyjna

Premia termomodernizacyjna – stanowiąca dopłatę do kredytu obejmującą kwotę do 31% kosztów przedsięwzięcia (czyli instalacji fotowoltaicznej o mocy od 6 kW wzwyż lub od 1 kW wzwyż – dla domów jednorodzinnych). Nabór wniosków trwa nieprzerwanie i jest prowadzony przez BGK oraz pośredniczące w transakcja banki komercyjne.

Image

Ulga podatkowa inwestycyjna

Ulga podatkowa inwestycyjna to kolejna możliwość, jaką mają właściciele gospodarstw rolnych. Taka forma wsparcia polega na tym, że 25% wartości kosztów instalacji fotowoltaicznej można odliczać od podatku rolnego – i to nawet przez 15 lat. Warto jednak zauważyć, iż ulga nie łączy się z innymi formami pomocy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by rolnik mógł wziąć udział także w innych programach stworzonych dla osób fizycznych, obejmujących m.in. Mój Prąd, Ulgę Termomodernizacyjną, Czyste Powietrze. Wówczas instalacja OZE może być użytkowana w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych części mieszkalnej gospodarstwa.

Oferta dla rolników pozwala przeprowadzić termomodernizację na korzystnych warunkach. Dzięki dostępnym dofinansowaniom dla rolników koszty OZE mogą się łatwo zwrócić. Zachęcamy do współpracy z naszą firmą – posiadamy szerokie doświadczenie oraz renomę w branży.

Klient indywidualny Energia z paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach
Rolnik + program partnerski Nieruchomości rolne warto wzbogacić o komplet paneli fotowoltaicznych
Opcja dla firm Audyt, zadbanie o ulgę termoizolacyjną, montaż - można powierzyć nam

Zajmiemy się wszystkim!

Image

AUDYT

Prawidłowo przeprowadzony audyt, to jedna z ważniejszych rzeczy procesu współpracy z firmą fotowoltaiczną. Poprawnie wykonany pomiar pozwala zminimalizować koszta i zmaksymalizować efekty.

Image

MONTAŻ

Posiadamy monterów z ogromnym doświadczeniem na rynku OZE oraz z pełną gamą uprawnień SEP D + E, UDT OZE. W Naszym składzie znajdziecie również architektów oraz doradców.

Image

FINANSOWANIE

Jeżeli nie posiadasz wystarczającej ilości środków, oferujemy kredyt ratalny dla osób prywatnych oraz leasing dla firm- zbliżając wysokość raty do ceny rachunku za prąd.