Do połowy 2021 roku w Polsce zarejestrowano około 25000 samochodów elektrycznych. Połowa z nich to w pełni elektryczne samochody BEV a druga połowa to coraz popularniejsze hybrydy Plug In (PHEV). Zainteresowanie tego typu pojazdami i liczba ich rejestracji szybko rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego - biorąc pod uwagę rosnące koszty paliw, najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej,  jak również zwiększającą się świadomość ekologiczną społeczeństwa. Po zakupie  samochodu elektrycznego warto wyposażyć swój dom w ładowarkę, podłączając samochód elektryczny na noc, możemy zapomnieć o wizytach na stacjach paliw, wygodne, prawda?

Image
ladowarka samochodowa fotowoltaika bielsko

Gdzie naładować samochód ?

Posiadacze elektrycznych aut często zmagają się z problemem dostępności stacji ładowania. Mimo, iż liczba publicznych ładowarek w Polsce stale wzrasta, obecnie jest ich 1500 i znajdują się głównie w okolicach większych ośrodków miejskich, dlatego warto zainwestować we własną ładowarkę. Ogólnodostępne punkty ładowania można podzielić na tzw. szybkie ładowarki DC, ładujące prądem stałym, o mocy 30-150 kW, najczęściej spotykane przy autostradach, oraz ładowarki AC, ładujące prądem przemiennym, o mocy do 43 kW. Ładowarki montowane w domach mają najczęściej 7-22 kW i powinny być dobrane odpowiednio do mocy przyłączeniowej budynku.

Dlaczego warto zamontować ładowarkę, gdy mogę korzystać ze zwykłego gniazda?

Wiele samochodów jest wyposażonych w przewody do okazjonalnego ładowania, które możemy podłączyć do zwykłego, jednofazowego gniazda o mocy 230V i maksymalnego natężenia 16A. Jednak zapotrzebowanie samochodu elektrycznego na energię jest tak duże, że częste ładowanie z takiego gniazda może doprowadzić do jego uszkodzenia. Dlaczego więc nie korzystamy ze zwykłego gniazda siłowego do ładowania samochodu? Samochód elektryczny potrzebuje komunikacji z ładowarką, żeby ładować się w zrównoważony sposób, eliminując ryzyko uszkodzenia akumulatora.

 

Jaką ładowarkę wybrać?

Polecamy ładowarkę Mini Home o mocy 3,6  - 7,4 kW zasilaną jednofazowo, lub o mocy do 11 kW zasilaną trójfazowo.  Czas ładowania zależy od pojemności akumulatora w samochodzie, ale możemy przyjąć, że nawet samochody o największych akumulatorach naładują się w ciągu jednej nocy. Taka instalacja wymaga udziału profesjonalisty - w Jamat klienci mogą uzyskać fachową pomoc zarówno w zakresie doboru, dostarczenia, ale i montażu urządzenia.

Zadbamy o niezawodność i Twoje bezpieczeństwo

Moc oraz tempo ładowania to jeden z najważniejszych czynników. Istotne jest jednak również dopasowanie mocy ładowarki do sieci - oraz instalacja bezpieczników właściwego kalibru - aby system zasilania w domu nie został przeciążony. Dysponujemy ładowarkami z kablem zasilającym i gniazdem, dobierzemy najlepszą w zależności od wyposażenia Twojego samochodu. Decydując się na usługi firmy Jamat masz pewność, że ładowarka będzie działała dobrze i bezpiecznie. Zachęcamy do współpracy z nami – dla najlepszych, przyjaznych dla środowiska oraz domowego budżetu efektów. 

Klient indywidualny Energia z paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach
Opcja dla firm Audyt, zadbanie o ulgę termoizolacyjną, montaż - można powierzyć nam
Rolnik + program partnerski Nieruchomości rolne warto wzbogacić o komplet paneli fotowoltaicznych

Zajmiemy się wszystkim!

Image
ikona audit

AUDYT

Prawidłowo przeprowadzony audyt, to jedna z ważniejszych rzeczy procesu współpracy z firmą fotowoltaiczną. Poprawnie wykonany pomiar pozwala zminimalizować koszta i zmaksymalizować efekty.

Image
ikona soral panel

MONTAŻ

Posiadamy monterów z ogromnym doświadczeniem na rynku OZE oraz z pełną gamą uprawnień SEP D + E, UDT OZE. W Naszym składzie znajdziecie również architektów oraz doradców.

Image
ikona money

FINANSOWANIE

Jeżeli nie posiadasz wystarczającej ilości środków, oferujemy kredyt ratalny dla osób prywatnych oraz leasing dla firm- zbliżając wysokość raty do ceny rachunku za prąd.