Dla rolników
Działalność rolnicza generuje ogromne wydatki energetyczne, dlatego proponujemy skuteczne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) dla gospodarstw rolnych.
Rozwiązania energetyczne dla gospodarstw rolnych
W ofercie Jamat mamy rozwiązania dla rolników, które znacząco obniżą wysokie koszty za prąd, jakie niesie za sobą prowadzenie gospodarstwa. Dostarczamy projekty instalacji fotowoltaicznych, dostosowane do potrzeb, zapewniając stabilne i tanie źródło energii. Zajmujemy się również dystrybucją magazynów energii, umożliwiając efektywne gospodarowanie nadwyżkami prądu oraz stworzeniem niezawodnych systemów zasilania awaryjnego, gwarantujących ciągłość energetyczną nawet podczas przerw w dostawie energii. Nasze działania poprzedzone są bezpłatną wyceną i audytem, aby odpowiedni rozpoznać potrzeby gospodarstwa. W ramach naszej oferty aktywnie wspieramy naszych klientów w uzyskaniu dotacji i finansowania projektów OZE, aby minimalizować koszty rolników.
Oferta dla gospodarstw rolnych
Instalacje fotowoltaiczne
Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne poprzedzone szczegółowym audytem, dzięki czemu są one dostosowane do indywidualnych potrzeb gospodarstwa rolnego.
Dystrybucja magazynów energii
Dopasowujemy nowoczesne systemy magazynowania energii do fotowoltaiki, które pozwalają na gromadzenie nadwyżek produkowanej energii elektrycznej.
Stworzenie zasilania awaryjnego
Proponowane przez nas systemy zasilania awaryjnego, gwarantują bezpieczeństwo i ciągłość pracy w każdych warunkach.
Już czas ograniczyć wysokie rachunki za energię w Twoim gospodarstwie!
Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o ofercie dedykowanej dla rolników i możliwościach dofinansowań na realizację inwestycji. Umów się na bezpłatną wycenę.
Agroenergia
Agroenergia to sztandarowy program promujący instalacje OZE na terenach rolnych, skierowany zarówno do właścicieli, jak i dzierżawców gruntów. Pozwala on zdobyć dofinansowanie do zakupu instalacji fotowoltaicznych (o mocy 10 kW – 50 kW), magazynów energii oraz pomp ciepła. Można uzyskać zwrot od 13 – 20 % kosztów (kwota nie może przekroczyć 25 000 zł). Nabór wniosków w obecnej edycji trwa do 30 marca 2025.
Premia termomodernizacyjna
Premia termomodernizacyjna – stanowiąca dopłatę do kredytu obejmującą kwotę do 31% kosztów przedsięwzięcia (czyli instalacji fotowoltaicznej o mocy od 6 kW wzwyż lub od 1 kW wzwyż – dla domów jednorodzinnych). Nabór wniosków trwa nieprzerwanie i jest prowadzony przez BGK oraz pośredniczące w transakcjach banki komercyjne.
Ulga podatkowa inwestycyjna
Ulga podatkowa inwestycyjna to kolejna możliwość, jaką mają właściciele gospodarstw rolnych. Taka forma wsparcia polega na tym, że 25% wartości kosztów instalacji fotowoltaicznej można odliczać od podatku rolnego – i to nawet przez 15 lat. Warto jednak zauważyć, iż ulga nie łączy się z innymi formami pomocy.