referencja instalacja fotowoltaiczna
09.05.2023

Referencje

Niezmiernie miło nam poinformować o nowych referencjach jakie uzyskała nasza firma od przedsiębiorstwa PROFILNET.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Pozdrawiam

21.04.2023

Ruszył nabór MÓJ PRĄD 5.0

Kolejny piąty nabór wniosków o dofinansowanie w programie priorytetowym „Mój Prąd” (MP5) zostanie uruchomiony w dniu 22.04.2023 r.

Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych
Budżet programu 955 000 tys. zł w tym

Więcej informacji: https://mojprad.gov.pl/

pompy ciepła bielsko
17.04.2023

Pompy ciepła

Przedsiębiorstwo Jamat od lat proponuje inwestorom korzystne rozwiązania w zakresie sprzedaży oraz instalacji OZE. Jedną z bardziej popularnych w ostatnich latach form pozostają pompy ciepła.

30.03.2023

Orły Instalatorstwa 2022

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, iż zostaliśmy nagrodzeni w plebiscycie Orły Instalatorstwa 2022.

prosument lokatorski bielsko
24.03.2023

Prosument lokatorski

Uwaga! Dofinansowanie do fotowoltaiki dla spółdzielni lokatorskich, wspólnot mieszkaniowych oraz Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Pomagamy w składaniu wniosków do BGK.

fotowoltaika bielsko
09.02.2023

Dofinansowanie do OZE 2023 - ZIELONA ENERGIA

Korzystanie z ulg oraz dofinansowań do alternatywnych źródeł energii jest możliwe nie tylko w przypadku osób fizycznych, ale również firm, wspólnot mieszkaniowych, jak i podmiotów rolniczych. O tym, jak przedstawiają się one w poszczególnych sytuacjach piszemy poniżej.

artykuł o nas
25.01.2023

Europerspektywy - artykuł o nas

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o naszej firmie.

dofinansowanie oze
16.01.2023

Dofinansowanie do OZE 2023 - część I

Zainteresowanie montażem rozwiązań z zakresu OZE utrzymuje się od lat na wysokim poziomie. W związku z tym w 2023 roku zaprezentowano kolejne odsłony popularnych w ubiegłych latach programów, które umożliwiają uzyskanie dofinansowania na zakup m.in. paneli fotowoltaicznych i magazynów energii, a także pomp ciepła. Co się zmieniło? O jakie kwoty dofinansowania można się ubiegać? Zapraszamy do lektury.

magazyny energii jamat bielsko
15.12.2022

Magazyn energii - czym są i jak działają

Niezależność energetyczna to cel, który wiele gospodarstw domowych oraz niewielkich przedsiębiorstw chciałoby osiągnąć.

mrożenie cen energii a fotowoltaika
17.11.2022

Mrożenie cen prądu a fotowoltaika

Kryzys energetyczny, który stał się udziałem Europy w związku z trwającymi na terenie Rosji i Ukrainy operacjami militarnymi sprawia, że ceny energii stale niepokojąco wzrastają. Na rok 2023 w Polsce zaplanowano mrożenie cen energii elektrycznej. Jednakże rozwiązanie to zakłada pewne ograniczenia.

instalacje fotowoltaiczne bielsko
19.09.2022

Podwyżka cen energii - jak się przed nią uchronić?

Lata 20 współczesnego tysiąclecia nie przyniosły jak na razie zbyt wielu pozytywnych wydarzeń. Globalna epidemia, kryzys klimatyczny, wojna w Ukrainie - wszystkie te wydarzenia doprowadziły również do negatywnych skutków ekonomicznych, które oznaczają znaczący wzrost cen - zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Nie inaczej jest w przypadku cen energii, zarówno elektrycznej, jak i grzewczej.

Jak przedstawia się aktualna sytuacja oraz jakie są prognozy, a także co można zrobić, by nieco odciążyć domowy (lub firmowy) budżet? Zapraszamy do lektury.

04.08.2022

Nowe referencje

Z wielką przyjemnością prezentujemy referencje, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie od firmy IGLOTEX.

Jednocześnie dziękujemy za owocną współpracę.

Wszystkie nasze referencje można zobaczyć TUTAJ

19.07.2022

Program Mój Prąd 4.0

Programy wspierające ochronę środowiska poprzez zachęcanie do inwestowania w OZE stają się integralną częścią polityki Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W 2022 roku w życie weszła kolejna edycja Priorytetowego Programu Mój Prąd 4.0. Ta odsłona programu ma wyróżniać się nie tylko zwiększeniem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, ale też poszerzenie tej kategorii. Obok zwrotu za zakup paneli fotowoltaicznych będzie się można ubiegać także o dotacje do dodatkowej infrastruktury - magazynów energii czy stanowisk do ładowania elektrycznych pojazdów. Pomoc finansowa przewidziana jest dla osób dopiero przystępujących do programu, jak i beneficjentów, którzy skorzystali już z dotacji w poprzednich edycjach programu. Dlaczego warto zdecydować się na zakup instalacji właśnie teraz?

pompy ciepła bielsko
22.06.2022

Pompa ciepła - niezbędna podczas braków w dostawie gazu

Sytuacja polityczna niezaprzeczalnie wpływa na to, jak funkcjonują światowe gospodarki. Ponieważ Polska jest uzależniona od dostaw gazu ziemnego z innych krajów - kwestie polityczne mogą mieć też wpływ na nasze bezpieczeństwo energetyczne, a raczej jego brak. W takiej sytuacji niezależność energetyczna, nawet jeżeli nie stuprocentowa, pozostaje dla wielu gospodarstw domowych priorytetem. Aby ją uzyskać coraz więcej osób decyduje się na zakup i montaż pompy ciepła. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście jest korzystnym wyborem? A może nie ma innych alternatyw?

kompleksowy montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych bielsko
23.05.2022

Kompleksowy montaż instalacji od podstaw

Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające kompleksowych działań na wielu poziomach. Jednym z istotniejszych etapów jest ten, w którym budynek wyposażany jest w różnego rodzaju instalacje, które zagwarantują komfort mieszkania osobom użytkującym nieruchomość. Montaż różnego typu instalacji najlepiej jest powierzyć profesjonalistom.

14.04.2022

Myślisz o instalacji fotowoltaiki? Zapoznaj się z terminem net-billingu!

Zmiany, które weszły w życie w tym roku zmieniły sporo na rynku fotowoltaiki. Czy montaż paneli słonecznych nadal jest opłacalny? Czym jest net billing? Wątpliwości wyjaśniamy poniżej.

06.04.2022

SHOWROOM JAMAT GEMINI PARK

Z wielką przyjemnością informujemy, iż od dnia dzisiejszego mogą się Państwo spotkać z nami w jeszcze dogodniejszej lokalizacji.

Nasz Showroom znajduje się w Centrum Handlowym Gemini Park Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska 20.

18.03.2022

Pompa ciepła powietrzna

W obliczu rosnących cen energii wiele osób decyduje się na korzystanie z dodatkowych źródeł ciepła. Jednym z nich jest powietrzna pompa ciepła. Na czym polega jej działanie oraz jak różni się pompa typu monoblok od pompy split? Te kwestie postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

24.02.2022

Zapraszamy na targi

W dniach 11-13.03.2022 w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbędą się 59 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Strefa Dobrych Wnętrz "Twój Dom 2022" w związku z czym serdecznie zapraszamy do naszego STOISKA NR 29.

21.02.2022

Ilość prądu ze słońca

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest tendencją, która utrzymuje się wśród użytkowników od dawna. Co więcej, w wielu sferach staje się ono dominującą formą. Oczywiście aby w pełni wykorzystywać potencjał odnawialnych źródeł (a co za tym idzie czerpać z niego także korzyści ekonomiczne) konieczne jest zainwestowanie środków w stosowne rozwiązania. Jednym z nich są instalacje fotowoltaiczne. Opierają one swoje działanie o niewyczepane źródło energii - promienie słoneczne.

21.01.2022

Czy fotowoltaika będzie nadal się opłacać? Zmiany po 1 kwietnia 2022

W związku ze zmianami, które zapowiadano już od dawna, a które zostaną wprowadzone z dniem 1 kwietnia 2022 wiele osób zastanawia się, czy zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej nadal będzie opłacalny. Z pewnością będzie wyglądał inaczej. Jak? O tym poniżej.

12.01.2022

Panele fotowoltaiczne

Firma Jamat od kilku lat dostarcza swoim Klientom z Bielska - Białej oraz okolic najlepszych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki. Oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego rodzaju systemu fotowoltaicznego oraz jego montaż - zarówno dla indywidualnych osób, firm, jak i podmiotów rolniczych.

fotowoltaika dla rolnika
10.11.2021

Fotowoltaika dla rolnika

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ciężką pracą, ale też z dużymi wydatkami na energię elektryczną czy ogrzewanie. Jak zredukować te koszty i tym samym zwiększyć wydajność? Wystarczy pomyśleć o alternatywnych źródłach energii - a więc tych odnawialnych. Panele fotowoltaiczne to doskonały sposób - szczególnie, że w przypadku rolników można skorzystać z programu Agroenergia - czyli z dofinansowania.

25.10.2021

Piszą o nas

Z przyjemnością informujemy, że jeden z partnerów biznesowych Soltec firma Jamat została nagrodzona Brązowym Filarem Budownictwa oraz otrzymała statuetkę Śląskiej Izby Budownictwa za projekt instalacji hybrydowej dla budynku mieszkalnego. Wyróżnienia zostały przyznane podczas wrześniowych targów Technik Grzewczych w Bielsku-Białej. Soltec wspiera te koncepcje poprzez dostarczenie komponentów niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji.

18.10.2021

Korzyści z fotowoltaiki

Korzystanie z energii odnawialnej to przyszłość energetyki. W wielu polskich miastach można zauważyć duże ilości tego rodzaju instalacji. O ile dawniej panele montowano głównie na terenie siedzib firmowych bądź też placówek użyteczności publicznej, to obecnie fotowoltaika cieszy się zainteresowaniem użytkowników indywidualnych, zarówno tych mieszkających w miastach, jak i posiadających gospodarstwa rolne. Jakie korzyści płyną z posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej? Sprawdźmy!

15.10.2021

Chwalimy się 💪🏆😁

Nagrody targowe zostały rozdane!


🏆 ZŁOTE FILARY BUDOWNICTWA 🏆


58 MIĘDZYNARODOWE
TARGI BUDOWNICTWA I STREFA DOBRYCH WNĘTRZ "JESIEŃ 2021”
23 TARGI TECHNIK GRZEWCZYCH I OSZCZĘDNOŚCI ENERGII "INSTAL-SYSTEM 2021"