kompleksowy montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych bielsko
23.05.2022

Kompleksowy montaż instalacji od podstaw

Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające kompleksowych działań na wielu poziomach. Jednym z istotniejszych etapów jest ten, w którym budynek wyposażany jest w różnego rodzaju instalacje, które zagwarantują komfort mieszkania osobom użytkującym nieruchomość. Montaż różnego typu instalacji najlepiej jest powierzyć profesjonalistom.

14.04.2022

Myślisz o instalacji fotowoltaiki? Zapoznaj się z terminem net-billingu!

Zmiany, które weszły w życie w tym roku zmieniły sporo na rynku fotowoltaiki. Czy montaż paneli słonecznych nadal jest opłacalny? Czym jest net billing? Wątpliwości wyjaśniamy poniżej.

06.04.2022

SHOWROOM JAMAT GEMINI PARK

Z wielką przyjemnością informujemy, iż od dnia dzisiejszego mogą się Państwo spotkać z nami w jeszcze dogodniejszej lokalizacji.

Nasz Showroom znajduje się w Centrum Handlowym Gemini Park Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska 20.

18.03.2022

Pompa ciepła powietrzna

W obliczu rosnących cen energii wiele osób decyduje się na korzystanie z dodatkowych źródeł ciepła. Jednym z nich jest powietrzna pompa ciepła. Na czym polega jej działanie oraz jak różni się pompa typu monoblok od pompy split? Te kwestie postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

24.02.2022

Zapraszamy na targi

W dniach 11-13.03.2022 w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbędą się 59 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Strefa Dobrych Wnętrz "Twój Dom 2022" w związku z czym serdecznie zapraszamy do naszego STOISKA NR 29.

21.02.2022

Ilość prądu ze słońca

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest tendencją, która utrzymuje się wśród użytkowników od dawna. Co więcej, w wielu sferach staje się ono dominującą formą. Oczywiście aby w pełni wykorzystywać potencjał odnawialnych źródeł (a co za tym idzie czerpać z niego także korzyści ekonomiczne) konieczne jest zainwestowanie środków w stosowne rozwiązania. Jednym z nich są instalacje fotowoltaiczne. Opierają one swoje działanie o niewyczepane źródło energii - promienie słoneczne.

21.01.2022

Czy fotowoltaika będzie nadal się opłacać? Zmiany po 1 kwietnia 2022

W związku ze zmianami, które zapowiadano już od dawna, a które zostaną wprowadzone z dniem 1 kwietnia 2022 wiele osób zastanawia się, czy zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej nadal będzie opłacalny. Z pewnością będzie wyglądał inaczej. Jak? O tym poniżej.

12.01.2022

Panele fotowoltaiczne

Firma Jamat od kilku lat dostarcza swoim Klientom z Bielska - Białej oraz okolic najlepszych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki. Oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego rodzaju systemu fotowoltaicznego oraz jego montaż - zarówno dla indywidualnych osób, firm, jak i podmiotów rolniczych.

fotowoltaika dla rolnika
10.11.2021

Fotowoltaika dla rolnika

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ciężką pracą, ale też z dużymi wydatkami na energię elektryczną czy ogrzewanie. Jak zredukować te koszty i tym samym zwiększyć wydajność? Wystarczy pomyśleć o alternatywnych źródłach energii - a więc tych odnawialnych. Panele fotowoltaiczne to doskonały sposób - szczególnie, że w przypadku rolników można skorzystać z programu Agroenergia - czyli z dofinansowania.

25.10.2021

Piszą o nas

Z przyjemnością informujemy, że jeden z partnerów biznesowych Soltec firma Jamat została nagrodzona Brązowym Filarem Budownictwa oraz otrzymała statuetkę Śląskiej Izby Budownictwa za projekt instalacji hybrydowej dla budynku mieszkalnego. Wyróżnienia zostały przyznane podczas wrześniowych targów Technik Grzewczych w Bielsku-Białej. Soltec wspiera te koncepcje poprzez dostarczenie komponentów niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji.

18.10.2021

Korzyści z fotowoltaiki

Korzystanie z energii odnawialnej to przyszłość energetyki. W wielu polskich miastach można zauważyć duże ilości tego rodzaju instalacji. O ile dawniej panele montowano głównie na terenie siedzib firmowych bądź też placówek użyteczności publicznej, to obecnie fotowoltaika cieszy się zainteresowaniem użytkowników indywidualnych, zarówno tych mieszkających w miastach, jak i posiadających gospodarstwa rolne. Jakie korzyści płyną z posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej? Sprawdźmy!

15.10.2021

Chwalimy się 💪🏆😁

Nagrody targowe zostały rozdane!


🏆 ZŁOTE FILARY BUDOWNICTWA 🏆


58 MIĘDZYNARODOWE
TARGI BUDOWNICTWA I STREFA DOBRYCH WNĘTRZ "JESIEŃ 2021”
23 TARGI TECHNIK GRZEWCZYCH I OSZCZĘDNOŚCI ENERGII "INSTAL-SYSTEM 2021"